Tallinnas, 26. märts 2021

 

 

DEPO: Me ei nõustu Terviseameti otsusega ja pöördume kohtusse

 

 

 

DEPO sai täna kätte Terviseameti otsuse sulgeda DEPO toidu-, lemmiklooma ja esmatarbekaupade osakonnad. Terviseamet on otsuse vastu võtnud ilma asja olemusse ja DEPO esitatud selgitustesse süvenemata.

 

DEPO ei nõustu Terviseameti otsusega. Soovime rõhutada, et DEPO toidu-, lemmiklooma- ja esmatarbekaupade osakonnad on DEPO valikus juba alates kaupluse esimesest avamispäevast ning ka teised DEPO kaupluse osakonnad on oma olemuselt kaupluse sees olevad kauplused. Kui avatud tohivad olla Selver, Rimi, Prisma, Maxima, Coop, Kika, Zoomaailm, Petcity, Stockmann jt, siis tohib avatud olla ka DEPO.

 

Leiame, et Terviseameti otsus kahjustab konkurentsi ja halvendab epidemioloogilist olukorda, mistõttu kaebab DEPO Terviseameti otsuse kohtusse.

 

“Kahju, et praegusel äreval ajal peame alustama kohtulikku vaidlust selle üle, mida tähendab Eesti õiguses sõna “toidupood“. Oleme olukorras, kus riigiameti pealiskaudne suhtumine, kiirustamine ja madal haldussuutlikkus võib maksta inimestele töökohti, riigile maksutulu ning irooniliselt suurendada ka nakatumisohtu. Loodame, et saavutame kohtus nii oma õiguste kaitse kui laiemat õiguskindlust keset kriisi,” ütles DEPOd esindav vandeadvokaat Elvira Tulvik.

 

Tööd jätkavad e-pood DEPO online ja drive-in ala ning ühtlasi on alates 27. märtsist avatud aiakaupade välimüügi ala.

 

Meenutame, et vastavalt kehtivatele õigusaktidele ei saa ettevõtte riigilt mitte mingit toetust, kuna kauplus avati alles 2020. aasta oktoobris. Ühtlasi ei ole DEPO töötajatel võimalust saada ka töötasu hüvitist.