Küpsiste politika

Kehtivuse algus: 01.03.2022.

1. Küpsised https://depo.ee ja https://online.depo.ee veebilehel

Meie kodulehe https://depo.ee ja/või https://online.depo.ee (edaspidi koos nimetatud – DEPO veebileht) külastamisel võidakse Teie arvutisse või muusse mobiilseadmesse, mida Te kasutate ja mis on ühendatud Internetti, salvestada küpsiseid („cookies“).

Küpsised on väikesed tekstifailid, mis salvestatakse Teie seadme mällu (kõvakettale). See muudab veebilehe külastuse lihtsamaks ja muudab selle kasutajale, st Teile, palju kasutajasõbralikumaks. Küpsised ei sisalda teavet, mis võimaldaks meil tuvastada Teid kui konkreetset füüsilist isikut. DEPO valduses on ainult anonüümne teave, mida DEPO lisab oma analüütilistesse aruannetesse, kuid see ei võimalda meil Teid tuvastada. Kolmandatel isikutel pole võimalik küpsistele ligi pääseda.

Sisenedes DEPO veebilehele ja klikkides avanevas aknakeses „Nõustun kõigiga” või “Nõustun märgituga”, nõustute, et DEPO kogub teavet Teie külastuste kohta DEPO veebilehel, kasutades küpsiseid vastavalt Teie veebilehitseja seadistustele. Teie nõusolek salvestatakse küpsistesse 90 päevaks. Kui Te ei soovi, et DEPO küpsised oleksid salvestatud Teie arvutisse või muusse Internetti ühendatud mobiilseadmesse, siis me ei soovita Teil meie veebilehte külastada. Üksikasjalikumat teavet küpsiste eelistuste haldamise kohta leiate näiteks siit www.allaboutcookies.org.

2. Küpsiste funktsioon

Küpsised võimaldavad meil tagada:

 • DEPO veebilehe tehniline toimimine;
 • automaatne sisselogimine kasutajakontole;
 • seadete salvestamine DEPO veebilehe külastamise ajal ja külastuste vahel;
 • kiire ja turvaline DEPO veebilehe toimimine;
 • DEPO veebilehe ja sotsiaalmeedia vahelise koostöö võimalus;
 • DEPO veebilehe isikupärastamine sisse logimisel, et aidata Teil kiiremini leida vajaminevat teavet;
 • DEPO veebilehe jätkuv täiustamine, et seda oleks mugavam kasutada;
 • hindamine, millised DEPO veebilehe jaotised pakuvad DEPO klientidele suuremat huvi.

3. Küpsiste tüübid

On kahte tüüpi küpsiseid – seansi- ja püsiküpsised. Küpsiseid jagatakse ka esimese osapoole või kolmanda osapoole küpsisteks. Alljärgnev tekst selgitab nimetatud mõisteid, et aidata Teil paremini aru saada küpsiste olemusest ja sellest, miks DEPO neid kasutab.

Seansiküpsised võimaldavad Teid ära tunda, kui külastate mõnda konkreetset veebilehte, salvestades mistahes muudatused või valikud konkreetsel alamlehel, nii et need säiliksid ka teistel lehtedel. Need küpsised võimaldavad Teil kiiresti ja hõlpsalt kasutada sama veebilehe mitut jaotist, vältides vajadust iga külastatud lehe uuesti töötlemiseks. Seansiküpsised ei ole püsivad – need aeguvad veebilehitseja sulgemisel või selle konkreetse veebilehe seansi lõpetamisel.

Püsiküpsised on küpsised, mis säilivad Teie Internetti ühendatud seadmes teatud ajaks pärast veebilehitseja seansi lõppu, mis võimaldavad salvestada Teie kui kasutaja valikuid või käitumist veebilehel ja kasutada neid järgmisel korral, kui Te seda veebilehte külastate.

Esimese osapoole küpsised on küpsised, mida haldavad veebilehe haldajale kuuluvad üksused.

Kolmanda osapoole küpsiseid haldavad teised domeenid, mis ei kuulu https://depo.ee ja/või https://online.depo.ee/ alla. Kolmanda osapoole küpsised, mis võidakse salvestada Teie arvutisse, mobiiltelefoni või tahvelarvutisse meie veebilehe külastamisel, on Google Analyticsi küpsised, mis on mõeldud veebilehe jälgimiseks. Need küpsised koguvad teavet selle kohta, kuidas külastajad veebilehte kasutavad. DEPO kasutab seda teavet aruannete loomiseks ja DEPO veebilehe arendamiseks. Google Analyticsi küpsised koguvad ja koondavad anonüümset teavet külastajate arvu, eelnevalt külastatud veebilehe ja DEPO veebilehel külastatud jaotiste kohta. Need küpsiseid on loonud Google Analytics. Lisateavet leiate aadressilt http://www.google.com/analytics. Küpsiste abil kogutud mistahes teavet säilitatakse kuni küpsiste kehtivusaja lõppemiseni ja seda kasutatakse üksnes selles Poliitikas nimetatud eesmärkidel. DEPO-l puudub ligipääs küpsistele, mille on DEPO veebilehele paigutanud kolmandad isikud. Ühtlasi puudub DEPO-l nende kontrollimise võimalus ja nende küpsiste kasutamine toimub vastavalt nende privaatsus-/konfidentsiaalsuspoliitikale.

Google Analyticsi küpsis võimaldab kuvada DEPO-le huvipakkuvat sõnumit mõnel teisel veebilehel, millel on Google Adwordsi platvormiga koostööleping. Lisainfot selle kohta, kuidas tühistada Google Analyticsi veebilehtede seire, leiab siit http://tools.google.com/dlpage/gaoptout.

4. Küpsiste grupid

DEPO veebilehel kasutatakse järgmist küpsiste klassifikatsiooni:

 • Kohustuslikud küpsised (DEPO veebilehe toimimiseks ja teenuste osutamiseks). Need küpsised on vajalikud DEPO veebilehe toimimiseks, et kasutajad saaksid veebilehel liikuda ja kasutada selle erinevaid võimalusi, näiteks jätavad meelde lehekülgedele sisestatud teabe, kui kasutaja liigub brauserisessiooni ajal erinevate jaotiste vahel. Ilma kohustuslike küpsisteta ei toimi DEPO veebilehel pakutavad teenused ja DEPO veebileht ei tööta nii hästi, nagu peaks. Need küpsised ei kogu teavet turunduslikel eesmärkidel ega selleks, et teada saada, milliseid lehekülgi olete varem külastanud.
 • Statistika- ja jõudluse küpsised (sh Google Analytics ja Facebook pixel). Need küpsised koguvad informatsiooni DEPO veebilehe kasutamise kohta ja aitavad parandada DEPO veebilehe toimimist. Näiteks võivad statistikaküpsised näidata, millised on kõige sagedamini külastatavad leheküljed, aitavad tuvastada DEPO veebilehel tekkinud tõrkeid ja näidata, kas veebilehel olev reklaam on efektiivne või mitte. Statistika-küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks kasutajaid isiklikult identifitseerida. Kõigi nende küpsiste abil kogutud informatsioon liidetakse kokku ja on anonüümne.

5. Kolmanda osapoole küpsised

Kolmanda osapoole küpsised DEPO veebilehel:

 • Kohustuslikud küpsised (veebilehe toimimiseks ja teenuste osutamiseks):

Nimetus: Depo.Customer
Eesmärk: Küpsis on vajalik veebilehe kasutaja identifitseerimiseks
Kehtivusaeg: 1 aasta

Nimetus: Depo.Authentication
Eesmärk: Küpsis on vajalik kasutaja identifitseerimiseks ja veebilehele sisse logimiseks
Kehtivusaeg: 14 päeva

 • Statistika- ja jõudluse küpsised (sh Google Analytics ja Facebook pixel):

Nimetus: _ga
Eesmärk: Küpsis on vajalik, et tuvastada brauser, tegevuse ajatempel ja allikas või asukoht, kust külastust meie veebilehele tehakse.
Kehtivusaeg: 2 aastat

Nimetus: _gid
Eesmärk: Küpsis on vajalik, et tuvastada brauser, tegevuse ajatempel ja allikas või asukoht, kust külastust meie veebilehele tehakse.
Kehtivusaeg: 24 tundi

Nimetus: _gat
Eesmärk: Küpsis on vajalik, et kiirendada veebilehe päringute töötlemist. Kui Google Analytics käivitatakse läbi Google Tag Manageri, siis on küpsise nimetus _dc_gtm_<property-id>.
Kehtivusaeg: 1 minut

Nimetus: AMP_TOKEN
Eesmärk: Küpsis sisaldab teavet, mida saab kasutada AMP kliendi identifitseerimise teenusest kliendi identifitseerimise andmete saamiseks. Muud võimalikud väärtused võivad tähendada keeldumist või teavet, mis viitab päringu veale.
Kehtivusaeg: 30 sekundit kuni 1 aasta

Nimetus: gac_<property-id>
Eesmärk: Küpsis sisaldab teavet, mis võib olla seotud Google Analytics või Google Ads kontode reklaamikampaaniatega. Kui olete ühendanud oma Google Analytics ja Google Ads kontod, loeb Google Ads seda küpsist, kui Te ei ole ligipääsu keelanud.
Kehtivusaeg: 90 päeva

Nimetus: _fbp
Eesmärk: Seda küpsist kasutatakse, et pärast veebilehe külastamist näha Facebooki seotud reklaame.
Kehtivusaeg: 2 kuud 28 päeva 23 tundi 59 minutit

Kolmanda osapoole küpsised veebilehel https://depo.ee/:

 • Kohustuslikud küpsised (veebilehe toimimiseks ja teenuste osutamiseks):

Nimetus: wp-wpml_current_language
Eesmärk: Küpsis salvestab veebilehe kasutaja valitud keeleseadistuse veebilehe järgmise külastuse ajaks.
Kehtivusaeg: 1 päev

Nimetus: fr
Eesmärk: Küpsiseid kasutatakse seotud reklaamide kuvamiseks ning reklaamide tõhususe mõõtmiseks ja parandamiseks pärast veebisaidi külastamist Facebooki abil. See hindab kasutajate käitumist Facebooki nupuga lehekülgedel.
Kehtivusaeg: 3 kuud

6. Nõusoleku tagasivõtmine ja küpsiste seadete haldamine

Kohustuslike küpsiste ja funktsionaalsete küpsiste kasutamine on DEPO veebilehe kasutamise eelduseks. Te saate igal ajal muuta oma veebilehitseja küpsiste seadistusi. Näiteks saate tühistada oma nõusoleku küpsiste salvestamiseks, eemaldades linnukese brauseri funktsioonilt, mis võimaldab Teil lükata tagasi kõik küpsiste salvestamise ettepanekuid. Need seaded leiate oma veebilehitseja valikust „Seaded“ või „Eelistused“. Allpool leiate mõned kasulikud lingid:

Palume võtta arvesse, et küpsiste kustutamisel või uute küpsiste salvestamise keelamisel ei pruugi Teil olla võimalik ligi pääseda DEPO veebilehe mõnele jaotisele või funktsioonile. Kui Te muudate oma küpsiste seadeid, mõjutab see ka teisi külastatavaid veebilehti.

7. IP aadress

Teie IP-aadress on aadress, mis määratakse Teie arvutile, kui ühendute Internetti ja millest Te külastate veebilehti, sh DEPO kodulehte https://www.depo.ee või https://online.depo.ee.

8. Teie õigused

Teavet Teie õiguste kohta andmesubjektina leiate DEPO Privaatsuspoliitikast, mis on leitav siit: https://depo.ee/privaatsuspoliitika/.

Käesolev küpsiste poliitika võib aeg-ajalt muutuda. DEPO järgib küpsiste kasutamist reguleerivaid õigusakte.